Nieuwe Content Gorilla in ons team!

Content marketeer Mieke Weismann

Maak kennis met Mieke. Zij versterkt sinds maart 2017 ons marketing team met haar Nederlandse en Engelse community en content skills!  Ook werken bij GoalGorilla? Ga naar onze vacature pagina.

Nieuwe Content Gorilla in ons team: Mieke Weismann

Mieke Weismann, 37 jaar, Mediawetenschappen in Utrecht en Cultural Studies in Londen gestudeerd. Sinds maart 2017 is zij werkzaam als Content Marketeer bij GoalGorilla. Met name om ons product Open Social goed in de markt te zetten. In haar vrije tijd is ze vooral druk met lezen, schrijven, film, TV, eten, koken en social media. En dan ook nog het liefst allemaal tegelijk! Zo deelt ze regelmatig foto’s van het eten dat ze kookt via Instagram, en schrijft ze restaurantrecensies voor IENS Foodspots. 

Leer Mieke beter kennen door de onderstaande uitspraken. Deels Nederlands en deels Engels. Waarom lees je verderop.

‘Ik was onder andere verantwoordelijk voor de social media strategie voor Comedy Central en MTV in Noord-Europa’

De brede inzet en ervaring bij grote merken sprak ons direct aan in het CV van Mieke. Kun je kort iets vertellen over je vorige functies en werkzaamheden? ‘Na het behalen van mijn Master, ben ik eerst twee jaar in Londen blijven werken voor een start-up in online market research, nu één van de grootste spelers ter wereld op dit gebied. Voor hen zette ik het online customer support team op. Eenmaal terug in Nederland werkte ik als Webredacteur voor Greenpeace Nederland, als Community Manager voor een aantal B2B communities van Air France-KLM, als Content Manager voor Heineken Nederland, en als Social Media en Engagement Manager en later Brand Marketing Manager Social voor VIACOM North. Waarbij ik verantwoordelijk was voor de social en online strategie, en voor bijvoorbeeld marketing campagnes voor Comedy Central en MTV voor de Noord-Europese markt. Meest recentelijk heb ik tijdens de verkiezingen van 2017 de verantwoordelijkheid op me genomen voor de online communicatie strategie voor de landelijke campagne van de SP.’

‘GoalGorilla kan hier met Open Social enorm aan bijdragen.’

Waarom besloot je te solliciteren voor de vacature Content Marketeer bij GoalGorilla? ‘In mijn vorige functies en in mijn activiteiten als activist heb ik gezien dat er, zeker nu, veel behoefte is aan organisatie en samenwerking tussen verschillende groepen die zich willen inzetten voor maatschappelijke verandering. GoalGorilla kan hier met Open Social enorm aan bijdragen. Ik geloof dat er op content marketing gebied veel mogelijkheden zijn om deze bewegingen te ondersteunen met de benodigde informatie over hoe je precies online communities kunt opstarten, inzetten en met elkaar kunt verbinden.’

Content marketeer Mieke Weismann

‘Het is erg leuk om een start-up in deze fase mee te maken.’

Hoe bevalt het tot nu toe? ‘Het bevalt tot nu toe erg goed bij GoalGorilla. Het is wel erg wennen na de hectiek van een politieke campagne en van een groot mediabedrijf om in relatief rustiger vaarwater te komen. Maar het is erg leuk om een start-up in deze fase mee te maken. Mede omdat er op marketinggebied nog zoveel kansen en mogelijkheden zijn en ik hier enorm kan helpen Open Social goed op de kaart te zetten.’

Omdat we ons met Open Social richten op de internationale markt, is de uitvoering van een groot deel van Mieke’s werkzaamheden in het Engels. So, let’s switch to English.

‘You could almost say English is my first language.’

Why do you speak English so well? ‘As a small child I taught myself English by watching a lot (!) of TV. By the time I got to high school my English teacher noticed that school wasn’t my favorite pass time and let me skip classes in exchange for a monthly book report which really helped expand my vocabulary. I’ve mostly been reading books in English since.’

‘Then the internet came along and I found a variety of message boards and communities where I felt at home and got to know a lot of people in the US and other countries, which helped me practice my English and get to know various accents and colloquialisms. You could almost say English is my first language. Dutch has a lot of complex rules that I don’t really understand, and my primary school is notorious for sending students out into the world who’s Dutch isn’t that good. So basically I make more mistakes in Dutch than I do in English.’

‘I hope to set up a clear content marketing strategy here.’

Can you tell us more about your job at GoalGorilla? I’m working as the Content Marketeer for OpenSocial. In this role right now I’m focusing mainly on figuring out our target audience and content marketing goals so we can set a tone of voice, find an audience and prepare a content marketing calendar for the next 6 to 9 months. Of course there are already a bunch of marketing activities going on, but I hope to set up a clear content marketing strategy, so we can start focusing on specific goals and measure their results to keep adjusting our strategy throughout the year and hopefully make OpenSocial one of the knowledge centers for community and intranet management.’

‘I want to ensure we do some really great story telling.’

What will be your biggest challenge? ‘I think the biggest challenge working on Open Social for GoalGorilla is to find a balance between content marketing and paid advertising. I want to ensure we do some really great story telling and information sharing around community organising to get the Open Social platform on the map for anyone looking to organise a community around a specific topic organically. But I am also extremely aware we need to strike a balance between telling these stories and selling the product.’

Content marketeer Mieke Weismann

‘You have to be aware of the latest memes and topics of discussions to be able to engage with your audiences.’

What are the main characteristics of anyone working in your field of activity? ‘My background is a lot broader than content marketing and I see myself more as an online communications strategist. I have experience in all forms of (mainly non-paid) online communication and have been online in message boards and later on social media channels since the mid-90’s.

‘I would say for me at least the main characteristics of anyone working in this field are a love of communication, which is not the same as broadcasting. While at the same time being a little bit introverted and nerdy, to go that bit deeper and not just chat, but analyse what’s going on and how you can utilize these dynamics in conversation and your marketing activities, as well as an addiction to following all the latest developments online not just from a tooling perspective but from a broader perspective as well, so “What new tools are people using to connect online, how are they using those tools and what are they saying to each other.” Knowing people may be moving to Snapchat isn’t enough, you have to be aware of the latest memes and topics of discussions to be able to engage with your audiences appropriately and effectively.’

‘I am extremely proud of all the work I did for Comedy Central’

Can you give us some examples of work you’re proud of? ‘I am extremely proud of all the work I did for Comedy Central. It’s an incredibly fun brand to work for. Highlights include a TV Christmas promo I came up with where the logo appeared in yellow in the snow (I’ll let you draw your own conclusions here). And a sort of Roast Off we did online for the Roast of Justin Bieber, where we had influencers help us start a pre-Roast of Justin Bieber on Twitter to get people excited for the show premiere. It was really fun identifying influencers, getting them to work with us and then seeing the Roast break all our online records for the North market.

We zijn erg blij met Mieke in ons team! Ze is een goede aanvulling van ons marketing team, en we geloven dat ze Open Social internationaal op de kaart kan zetten! 

Ben jij ook geïnteresseerd in werken voor GoalGorilla? Op https://www.goalgorilla.com/werk staat het aanbod van onze actuele vacatures. Matcht jouw profiel of ken je iemand die hier goed bij aansluit, dan vernemen we dit graag! Zijn er even geen posities open, maar denk je toch bij ons team te passen? Stuur dan gerust een mail naar marjolijn@goalgorilla.com
 

People (HR)
Marjolijn van Gentevoort

Bekijk ook onze andere nieuwsartikelen

Klik voor onze award winnende klanten